Linki sponsorowane

Link sponsorowany w Google to również sieć partnerska

Poza działaniami promocji w samej wyszukiwarce nie należy niedoceniać siły jaką niesie ze sobą sieć partnerska Google. W większości przypadków należy tak zaplanowac budżet, aby sprawdzić również potencjał sieci serwisów zrzeszonych w programie Google Adsense, na których można emitować reklamę kontekstowo (w zależności od doboru fraz) lub stale, niezależnie od kontekstu. Skuteczne pozycjonowanie witryny to określenie najlepszej i najbardziej efektywnej, również kosztowo, metody na osiągnięcie założonego celu promocyjnego.

Najważniejsze zalety sieci partnerskiej:

  • niższe koszty za kliknięcie w porównaniu do wyszukiwarki, głównie w przypadku wysoce konkurencyjnych branż,
  • dużo większa wartość wizerunkowa, dzięki możliwości stosowania formatów graficznych (flash, video, grafika),

Aby przybliżyć nieco zagadnienia związane z tą tematyką, Google uruchomiło dedykowane tej formie reklamy specjalne centrum edukacyjne. Znajduje się tam komplet podstawowych informacji dotyczących wykorzystania w promocji w wyszukiwarkach również możliwości sieci partnerskich. Dodatkowo znaleźć tam można ciekawe analizy przypadków – tzw. case study:

Centrum Edukacji Google – sieć partnerska

Podsumowując, link sponsorowany w Google to nie tylko wyszukiwarka, ale również sieć partnerska i olbrzymi potencjał na dotarcie do grupy docelowej, w tym targetowanie demograficzne i geograficzne.

Autor

Firstlevel Agencja SEM SEO WOMM

Agencja Firstlevel to profesjonaliści w branży SEM - Search Engine Marketing. Firma założona w 2006 roku skupia specjalistów z braży Pozycjonowania w Google SEO, Reklamy Ads (dawniej Adwords) w Google oraz Marketingu w Social Mediach (reklama Facebook&Instagram) w tym Marketingu Szeptanego WOMM.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *