Narzędzie do tworzenia reklam graficznych dla Google nareszcie dostępne!

Od dawna dostępne na zachodzie narzędzie do darmowego tworzenia reklam graficznych (w tym flash i wideo) od dziś dostępne jest również dla polskich reklamodawców. Reklamy tego typu są doskonałym uzupełnieniem prowadzonej promocji w wyszukiwarce, pozwalają na powiększenie zasięgu kampanii poprzez pełniejsze wykorzystanie sieci partnerskiej Google.

Reklamy tworzy się w szybki i prosty sposób, bazując na przygotowanych przez Google szablonach reklam. Templatki te podzielone są na typy reklam: grafika, flash, wideo oraz na tematycznie: rozrywka i media, finanse, handel, technologia i podróże. Każda z nich podlega personalizacji ograniczonej do sloganów reklamowych, loga, zdjęć, wideo, wyświetlanego i docelowego adresu URL. Dostępne są we wszystkich akceptowanych przez Google rozmiarach dla sieci partnerskiej.

reklamy graficzne dla google 300x211 Narzędzie do tworzenia reklam graficznych dla Google nareszcie dostępne!

Narzędzie dla reklam graficznych dla kampanii w sieci partnerskiej Google

Poza niewątpliwymi zaletami takiego narzędzia, należy wspomnieć również o jego wadach. Główną jest jakość przygotowanych szablonów reklam dla sieci partnerskiej Google, w przypadku niektórych pozostawia ona bowiem wiele do życzenia. Należy również pamiętać, że mimo drobnych różnic jakie będą występowały w tak przygotowanych reklamach, ich wygląd wśród tych reklamodawców, którzy wybiorą ten sam szablon, będzie bardzo podobny. Zatem nie będą to reklamy unikalne i może się zdarzyć sytuacja, w której bezpośredni konkurent będzie reklamował swój produkt za pomocą bliźniaczo wyglądającej reklamy, którą wygenerowano za pomocą tego darmowego narzędzia.

Napisz komentarz

*